✨ New Arrivals Just Dropped!Explore











FS - Everett (Automatic Watch)
A must-have timepiece for all the watch enthusiasts complemented with a buckled strap.
| Model | FSA Automatic |
| Chronograph | Working |
| Functions | Automatic |
| Dial Colour | Black |
| Dial Size | 42x10mm |
| Case Material | Stainless steel slim dial |
| Strap Colour | Brown |
| Strap Material | Smart fit leather strap |
| Crystal Material | Sapphire glass |
| Lock Type | Buckle |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | Yes |
| Weight | 85gm |
| Quality | 7A Premium Quality |
| Warranty | 6 Months (Wristly) |
Select Box
From $6.44
Original: $21.48
-70%FS - Everett (Automatic Watch)—
$21.48
$6.44Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A must-have timepiece for all the watch enthusiasts complemented with a buckled strap.
| Model | FSA Automatic |
| Chronograph | Working |
| Functions | Automatic |
| Dial Colour | Black |
| Dial Size | 42x10mm |
| Case Material | Stainless steel slim dial |
| Strap Colour | Brown |
| Strap Material | Smart fit leather strap |
| Crystal Material | Sapphire glass |
| Lock Type | Buckle |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | Yes |
| Weight | 85gm |
| Quality | 7A Premium Quality |
| Warranty | 6 Months (Wristly) |











