






PRX CHRONO - 80
Featuring a sleek and stylish construction, this watch combines timeless elegance with PowerMatic movement for precise timekeeping.
| Model | PRX CHRONO |
| Dial Color | Silver/Gold/Black |
| Dial Size | 43mm |
| Strap Color | Silver |
| Strap Material | Stainless Steel Metal Strap |
| Case Size | 44x12mm |
| Case Material | Stainless steel slim dial |
| Functions | Date |
| Water Resistant | Yes |
| Movement | Quartz |
| Crystal Material | Mineral glass |
| Lock Type | Buckle |
| Weight | 140gm |
| Quality | 7A Premium Quality |
| Warranty | 6 Months (WRISTLY) |
Original: $19.33
-70%$19.33
$5.80Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Featuring a sleek and stylish construction, this watch combines timeless elegance with PowerMatic movement for precise timekeeping.
| Model | PRX CHRONO |
| Dial Color | Silver/Gold/Black |
| Dial Size | 43mm |
| Strap Color | Silver |
| Strap Material | Stainless Steel Metal Strap |
| Case Size | 44x12mm |
| Case Material | Stainless steel slim dial |
| Functions | Date |
| Water Resistant | Yes |
| Movement | Quartz |
| Crystal Material | Mineral glass |
| Lock Type | Buckle |
| Weight | 140gm |
| Quality | 7A Premium Quality |
| Warranty | 6 Months (WRISTLY) |






















