✨ New Arrivals Just Dropped!Explore




Mont Blanc Men's Watch - Strap| 1:1 Quality
The Chronograph Watch seamlessly merges style and precision. With a sleek metal construction, this timepiece exudes a modern and sophisticated vibe.
| Chronograph | Working |
| Functions | Date & Stopwatch |
| Dial Colour | Grey |
| Dial Size | 44x12mm |
| Case Material | Stainless steel slim dial |
| Strap Colour | Grey |
| Strap Material | Smart fit Leather strap |
| Crystal Material | Sapphire glass |
| Lock Type | Foldable Clasp |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | Yes |
| Weight | 120gm |
| Quality | 7A Premium Quality |
| Warranty | 12 Month Warranty |
$6.12
Original: $20.40
-70%Mont Blanc Men's Watch - Strap| 1:1 Quality—
$20.40
$6.12Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Chronograph Watch seamlessly merges style and precision. With a sleek metal construction, this timepiece exudes a modern and sophisticated vibe.
| Chronograph | Working |
| Functions | Date & Stopwatch |
| Dial Colour | Grey |
| Dial Size | 44x12mm |
| Case Material | Stainless steel slim dial |
| Strap Colour | Grey |
| Strap Material | Smart fit Leather strap |
| Crystal Material | Sapphire glass |
| Lock Type | Foldable Clasp |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | Yes |
| Weight | 120gm |
| Quality | 7A Premium Quality |
| Warranty | 12 Month Warranty |















